پرش به محتوا

وبلاگ

شیر برقی چیست و چگونه کار می کند؟-عکس-1
سایر

شیر برقی چیست و چگونه کار می کند؟

شیرهای برقی در هر جایی که جریان سیال باید به طور خودکار کنترل شود استفاده می شود. آن ها به میزان فزاینده ای در انواع مختلف گیاهان و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع طرح های مختلف موجود این امکان را فراهم می کند که یک شیر به طور خاص با کاربرد مورد نظر انتخاب شود.
به همین دلیل است که ما تصمیم گرفته ایم به برخی از متداول ترین سؤالات در مورد نحوه عملکرد شیرهای برقی، کاربردهای رایج شیر برقی و نحوه تعویض شیرهای برقی پاسخ دهیم. ابتدا ببینیم شیر برقی چیست؟

ادامه مطلب »
کابل VGA چیست؟ عکس 1
سایر

کابل VGA چیست؟

کابل های VGA برای اولین بار در اواخر دهه 1980 معرفی شدند. از آن زمان، کابل های 15 پین VGA به یک استاندارد پرکاربرد برای اتصال انواع مختلف دستگاه های الکترونیکی که از سیگنال های ویدئویی استفاده می کنند تبدیل شده اند. VGA مخفف Video Graphics Array است که توسط IBM و در سال 1987 تولید شده است. این کابل یک نوع اتصال نسبتا قدیمی است اما هنوز منسوخ نشده و در برخی دستگاه ها به ویژه کامپیوترها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله در مورد این که کابل VGA چیست و چه کاربردی دارد بحث می کنیم.

ادامه مطلب »
ژیروسکوپ چیست؟ عکس 1
سایر

ژیروسکوپ چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا دوچرخه در حالت سکون به زمین می‌افتد، ولی دوچرخه در حال حرکت می‌تواند تعادل خودش را حفظ کند؟ ژیروسکوپ (Gyroscope) یکی از مفاهیم دشوار فیزیک است که درک آن، به دقت و توجه زیادی نیاز دارد. در این مطلب در مورد این که ژیروسکوپ چیست و چند نوع دارد صحبت می کنیم.

ادامه مطلب »
ایزولاتور نوری چیست؟ عکس 1
سایر

ایزولاتور نوری چیست؟

دستگاه های نوری و هم چنین کانکتورها در یک سیستم فیبر نوری باعث ایجاد برخی اثرات مانند جذب و انعکاس سیگنال نوری بر روی o/p فرستنده می شوند. بنابراین، این اثرات ممکن است باعث ایجاد انرژی نور شوند. این اثرات ممکن است باعث بازتولید انرژی نور در منبع تغذیه شود و مانع عملکرد منبع شود. برای غلبه بر اثرات تداخل، از دیود نوری یا ایزولاتور نوری استفاده می شود. در این مقاله به بررسی ابن که ایزولاتور نوری چیست و چگونه کار می کند می پردازیم.

ادامه مطلب »
روتامتر چیست؟ عکس 1
سایر

روتامتر چیست؟

اولین روتامتر شامل شناور چرخشی توسط کارل کوپرز در آخن در سال 1908 اختراع شد. پس از آن، این اختراع با شکل‌های شناور جدید و لوله شیشه‌ای بهبود یافت. کارل کوپرز مدل ویژه ای را در داخل لوله شیشه ای طراحی کرد تا مقیاس جریان متقارن را تشخیص دهد. روتامتر به عنوان دبی سنج منطقه متغیر نیز شناخته می شود. در این مقاله در مورد این که روتامتر چیست و چه کاربردی دارد بحث می کنیم.

ادامه مطلب »
اسپکتروم آنالایزر چیست؟ عکس 1
سایر

اسپکتروم آنالایزر چیست؟

اسپکتروم آنالایزر چیست؟ تحلیل گر طیف دستگاهی است که دامنه (قدرت) سیگنال را اندازه گیری و نمایش می دهد زیرا بر اساس فرکانس در محدوده فرکانس (طیف) آن تغییر می کند. فرکانس در محور افقی (X) و دامنه در محور عمودی (Y) نمایش داده می شود. به نظر می رسد یک اسیلوسکوپ است، و در واقع، برخی از دستگاه ها می توانند به عنوان اسیلوسکوپ یا تحلیل گر طیف عمل کنند.

ادامه مطلب »
بهترین چسب برای پلاستیک عکس 1
سایر

بهترین چسب برای پلاستیک

پلاستیک می‌تواند یک ماده بسیار انعطاف پذیر و بادوام باشد که برای انواع پروژه های خانگی بسیار مناسب است. با این حال، یافتن چسبی برای استفاده در آن پروژه ها می‌تواند دشوار باشد، زیرا بسیاری از چسب های رایج با پلاستیک خوب کار نمی کنند. به این دلیل که بسیاری از انواع پلاستیک دارای سطوح بسیار صاف و لغزنده هستند. عدم زبری و تخلخل آن ها، یافتن چیزی برای چسباندن چسب را دشوار می کند. خوشبختانه، با این حال، چند چسب معمولی وجود دارد – برخی از آن ها به طور خاص برای پلاستیک مهندسی شده اند. برای درک بهتر خواص چسب های موجود در بازار و این که بهترین چسب برای پلاستیک و کاربرد شما چیست، ادامه مطلب را بخوانید.

ادامه مطلب »
لامپ UV چیست و انواع آن کدامند؟ عکس 1
سایر

لامپ UV چیست و انواع آن کدامند؟

لامپ UV چیست؟ لامپ UV یا لامپ فرابنفش که به آن لامپ سیاه نیز می گویند، وسیله ای برای تولید تابش های الکترومغناطیسی در طول موج بین نور مرئی و اشعه ایکس است. پرتوهای خورشید سرشار از چنین تشعشعی هستند که گاهی به آن نور سیاه می گویند زیرا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

ادامه مطلب »
مشکلات رایج برقی و راه حل های آن ها عکس 1
صنعت ساختمان

مشکلات رایج برقی و راه حل های آن ها

چرا ما سیستم قدرت کشور را بدون بررسی سیم کشی ضعیف داخل خانه خود مقصر می دانیم؟ ممکن است قدیمی باشد و در تامین برق برای لوازم خانگی، الکترونیک و روشنایی کارآمد نباشد.
مشکل  اساسی معمولا این است که مدارهایی که در طول روزهای گذشته  نصب گردیده اند. برای طراحی انواع تجهیزات الکترونیکی یا روشنایی  امروزه طراحی نشده اند.
بنابراین هنگام در نظر گرفتن لوازم برقی خانگی، ایمنی شما هدف اصلی است. اگر در خانه خود با قبوض بالا، چراغ های سوسوزن و وسایل آسیب دیده مواجه هستید، می توانید مطمئن شوید که مدار خانه در شرایط کار مناسبی نیست. در این مقاله انواع مشکلات رایج برقی و راه حل های آن ها آورده شده است.

ادامه مطلب »
انواع سنسورهای خانه هوشمند عکس 1
صنعت ساختمان

انواع سنسورهای خانه هوشمند

بازار با انواع سنسورهای خانه هوشمند اشباع شده است که با سنجش شرایط آب و هوایی، دما، حرکت، سطوح رطوبت و موارد دیگر، اطلاعات زیادی را در زمان واقعی در اختیار صاحبان خانه قرار می دهد. ما این جا هستیم تا با فهرستی از انواع سنسورهای خانه هوشمند که هر صاحب خانه هوشمندی به آن نیاز دارد، به شما کمک کنیم تا نویز را از بین ببرید.

ادامه مطلب »