پرش به محتوا

انواع سنسورهای خانه هوشمند

صاحبان خانه های امروزی می دانند که محافظت از سرمایه گذاری های خود در برابر نفوذ، آتش سوزی، زلزله یا سیل چقدر مهم است. اما شما نمی توانید همیشه در خانه باشید. دستگاه ها و سنسورهای خانه هوشمند می‌توانند با صرفه‌جویی در زمان، محافظت از دارایی‌های شما را مدیریت کنند و از اضطراب و نگرانی شما بکاهند.

بازار با انواع سنسورهای خانه هوشمند اشباع شده است که با سنجش شرایط آب و هوایی، دما، حرکت، سطوح رطوبت و موارد دیگر، اطلاعات زیادی را در زمان واقعی در اختیار صاحبان خانه قرار می دهد. ما این جا هستیم تا با فهرستی از انواع سنسورهای خانه هوشمند که هر صاحب خانه هوشمندی به آن نیاز دارد، به شما کمک کنیم تا نویز را از بین ببرید.

سنسورهای دما و ترموستات هوشمند

یکی از انواع سنسورهای خانه هوشمند، سنسور دما است. سنسورهای دمای خانه هوشمند دائماً دمای خانه شما را اندازه گیری می کنند و توصیه هایی برای تنظیم ترموستات هوشمند شما ارائه می کنند. ترموستات‌های هوشمند می‌توانند در زمستان، زمانی که شما دور هستید، خود را خاموش کرده و درست قبل از رسیدن به خانه دوباره تنظیم شوند. برخی از ترموستات های هوشمند هم چنین می توانند دمای اتاق را بر اساس فعالیت فعلی در آن اتاق تنظیم کنند. این ویژگی های هوشمند ممکن است به صرفه جویی در انرژی و تضمین سطوح راحتی ثابت کمک کند.

سنسورهای نور

دستگاه‌های هوشمند سنسور نور می‌توانند وقتی یادتان نمی‌آید کلید نور را خاموش کنند و لامپ‌های هوشمند به شما اجازه می‌دهند تا برنامه‌های روشنایی را تنظیم کنید. بنابراین، حتی اگر فراموش کردید چراغ زیرزمین را خاموش کنید، یک سنسور نور این کار را برای شما انجام می دهد. اگر در تعطیلات هستید، می‌توانید تایمرهای هوشمند لامپ را طوری تنظیم کنید که خاموش و روشن شوند تا این تصور را ایجاد کنید که کسی در خانه است. یا می توانید آن ها را به صورت دستی با گوشی هوشمند خود کنترل کنید. هم چنین می‌توانید زمان‌هایی را برای تنظیم روشنایی آن‌ها تنظیم کنید – در طول روز کم نور و در شب روشن تر. این تنظیمات ممکن است به شما در صرفه جویی صدها دلار در کل سال کمک کند.

سنسورهای حرکت

هنگامی که یک حسگر حرکتی حرکت را تشخیص می‌دهد، سیگنالی را به تلفن یا دستگاه های دیگر مانند دوربین، چراغ یا آلارم ارسال می‌کند. شما می توانید حسگرهای حرکتی را با دستگاه های دیگر ترکیب کنید تا مشکلات مختلفی را حل کنید. برای ایمنی، از یک ردیاب حرکت استفاده کنید تا در صورت وجود حرکت در کنار استخر شما اخطاریه ارسال کند. این می تواند به محافظت از کودکان کوچکی که در منطقه بازی می کنند کمک کند. یا می توانید یک سنسور حرکت را به یک دوربین فیلم برداری امنیتی هوشمند در درب منزل خود متصل کنید تا در صورت حرکت به شما اطلاع دهد. این یک راه عالی برای آگاهی از تحویل بسته و کمک به دستگیری مزاحمان است.

سنسورهای لرزش

بیش تر کاربردهای حسگرهای لرزش شامل تشخیص ضربه زدن به در است. مفهوم این است که اگر کسی در شما را بکوبد، اما باز نشد، هم چنان می تواند هشدار داده شود.

من هم چنین خوانده‌ام که برخی از صاحبان خانه ها این ها را کنار صدای زنگ در قرار می‌دهند تا هر زمان که زنگ در به صدا در می‌آید (در صورتی که کسی تصمیم می‌گیرد نکوبد) لرزش صدای زنگ این سنسور را به شما اطلاع دهد.

علاوه بر برنامه‌های کاربردی زنگ در، این سنسورها را می‌توان بر روی پنجره‌ها نصب کرد تا شما را از ورود به داخل باخبر کند. به عنوان مثال، در صورتی که یک مزاحم خانه یک پنجره زیرزمین را بشکند، این سنسور یک هشدار به تلفن شما می دهد.
در آخر سعی کنید آن ها را روی ماشین لباسشویی یا خشک کن قرار دهید تا از شروع و پایان چرخه ها مطلع شوید. مطمئن شوید که بررسی های محصول خاص را مطالعه کرده اید، اما همه سنسورهای لرزش به اندازه کافی حساس نیستند تا این تغییرات ظریف را تشخیص دهند.

سنسورهای نشت آب/یخ زدگی

سنسورهای نشت آب می توانند در هزینه های ماهیانه و تعمیرات ناشی از آسیب آب صرفه جویی کنند. رفع نشتی آب خانگی که به راحتی اصلاح می شود می تواند حدود 10 درصد در قبض آب برای صاحبان خانه صرفه جویی کند. صاحبان خانه های هوشمند از نشت یاب ها در اطراف مناطق آسیب پذیر خانه خود استفاده می کنند که نشت آب در آن ها خطرآفرین است. به عنوان مثال، آن ها را در نزدیکی مخزن آب گرم خود، زیر سینک یا اطراف لوله های آب قرار دهید. پس از این که سنسور آب به شما هشدار داد که لوله ها و وسایل نشتی دارند، می‌توانید با عجله به خانه بروید تا مشکل را برطرف کنید یا قبل از این که خسارت پرهزینه تری رخ دهد با یک لوله کش تماس بگیرید. یک جایگزین این است که یک شیر قطع خودکار نصب کنید، که از نشتی از سنسورهای نشت مطلع می شود و می تواند در صورت تشخیص نشتی، منبع آب خانه شما را قطع کند. این هم چنین می تواند باعث صرفه جویی در وقت و خسارت پرهزینه شما در صورت عدم نزدیکی شود.

سنسورهای در و پنجره

هشدار برای باز بودن پنجره ها و درها یکی دیگر از حسگرهای ضروری است که می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و شما را ایمن نگه دارد. درب بازکن های گاراژ هوشمند، اگر کسی فراموش کرد درب گاراژ را ببندد به شما هشدار می دهد. قفل های هوشمند پنجره زنگ هشدار را به صدا در می آورند و در صورت باز شدن یا شکستن پنجره توسط مهاجم به شما اطلاع می دهند. حسگرهای درب هم چنین می‌توانند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند که آن ها را به روشنایی هوشمند متصل می‌کنید، که می‌تواند هنگام ورود یا خروج شخصی به اتاق، چراغ ها را روشن و خاموش کند.

سنسورهای آب و هوا

سنسورهای آب و هوا مانند سنسورهای دما هستند اما برای شرایط بیرونی. از آن ها با آب پاش های هوشمند چمن خود استفاده کنید تا برنامه آبیاری خود را بر اساس احتمال باران تنظیم کنید. اگر دمای هوا به طور ناگهانی کاهش یابد یا رعد و برق رخ دهد، یک سنسور آب و هوا متصل به سنسورهای پنجره شما می تواند به شما بگوید که کدام پنجره ها باز هستند و باید بسته شوند تا از آسیب باران محافظت شود.

سنسورهای هوشمند دود و CO

علاوه بر دود و مونوکسید کربن، سنسورهای دود هوشمند نیز می توانند کیفیت هوای خانه شما را از نظر گرده، گرد و غبار یا ذرات دیگر کنترل کنند. برخی از مدل های آشکارساز دود هوشمند حتی می‌توانند بین نان تست سوخته و آتش سوزی واقعی خانه تمایز قائل شوند و به شما این فرصت را می‌دهند که قبل از خاموش شدن زنگ هشدار را لغو کنید.

سنسورهای مصرف برق

سنسورهای مصرف برق واقعاً برای تازه کارهایی نیستند که تازه شروع به کار در فناوری اتوماسیون خانگی کرده‌اند. آن ها شامل برخی از کارهای سیم کشی در تابلوی برق شما هستند و برای اکثر آن ها برای ادامه کار افراد کافی است.

گفته می شود، آن ها می توانند واقعا مفید باشند. پس از نصب، در سطح بسیار ابتدایی، حسگرهای مصرف برق میزان برق مصرفی شما را ردیابی می کنند. حتی می توانید هشدارهایی را برای دستگاه های مهم خانه که روشن یا خاموش می‌شوند، مانند پمپ های چاه تنظیم کنید. در واقع این حسگرها احتمالاً برای صاحبان خانه هایی که در بخشی از کشور زندگی می‌کنند که قبض برق آن ها وابسته به کل استفاده ساعتی است، بهترین هستند.

به عنوان مثال در آریزونا، بسیاری از خانوارها برای هر ساعت مصرف برق بین ساعت 3 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر شارژ می شوند.

برای این صاحبان خانه دانستن و سپس تطبیق زمان اوج استفاده از آن ها می تواند یک صرفه جویی واقعی در پول باشد.

سنسورهای رادون

چه صاحب خانه باشید چه نباشید، احتمالا حداقل نام گاز رادون را شنیده اید. این یک گاز رادیواکتیو بی رنگ، بی بو و بی مزه است.

همان طور که اورانیوم به طور طبیعی در خاک تجزیه می شود، سنگ ها و گاز رادون آب به آرامی از زمین خارج می شود و می تواند از طریق شکاف ها / سوراخ های پایه وارد خانه شما شود. معمولاً در زیرزمین ایجاد می شود، اما حتی خانه های بدون زیرزمین هنوز در معرض خطر آلودگی رادون هستند. چرا این مهم است؟ خب این گاز باعث سرطان ریه می شود.

هنگام خرید خانه، این امکان را دارید که آزمایش رادون را در بازرسی خانه انجام دهید، اما بسیاری از افراد از آن صرف نظر می کنند. این دستگاه به نظارت مداوم سطوح رادون در تمام طول سال کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که خانه شما در سطح ایمن است.

آینده سنسورهای خانه هوشمند در حال حرکت به سمت توسعه راه های بهتر برای یکپارچه سازی همه دستگاه های شما است. با پیشرفت این فناوری ها، انتظار می رود که صاحبان خانه از آن ها برای مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی خود استفاده کنند. ایمنی خانه هم چنان در اولویت خواهد بود، زیرا دستگاه های تلفن همراه به مرکز اصلی وضعیت خانه های ما در زمانی که در محل کار یا در تعطیلات هستیم تبدیل می شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید.