پرش به محتوا

اتومبیل الکتریکی (EV) چیست؟

اتومبیل الکتریکی (EV) از یک طریق کلیدی، از اتومبیل های سنتی متفاوت است: برای رانندگی چرخ ها به جای موتور بنزینی یا دیزلی از برق استفاده می شود. این پاسخ کوتاه به سوال اصلی است اما احتمال این که به دنبال جزئیات بیش تری باشید وجود دارد بنابراین برای همه مواردی که باید در مورد اتومبیل الکتریکی (EV) بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

اتومبیل الکتریکی (EV) از نسخه بزرگ تر باتری مشابه باتری موجود در تلفن شما استفاده می کند که به یک موتور الکتریکی متصل است که چرخ ها را می چرخاند. سایر عملکردهای این خودرو مانند چراغ ها، کنترل آب و هوا و استریو نیز از نظر الکتریکی تأمین می شوند.

برخلاف اتومبیل های هیبریدی که دارای موتور زیر کاپوت هستند و باتری را با استفاده از سوخت شارژ می کنند، برای شارژ شدن باتری باید به برق متصل شوند. هیبرید های پلاگین نوعی خانه نیمه راه هستند که توانایی کار با بنزین / دیزل یا باتری را از شبکه برق دارند.

ما آن قدر به موتور احتراق داخلی (ICE) عادت کرده ایم که تمایل داریم فکر کنیم ماشین الکتریکی ایده جدیدی است. در حقیقت، اتومبیل الکتریکی اولین بار در دهه 1880 ظاهر شد و تا دهه 1890 ناوگان تاکسی برقی در لندن و نیویورک وجود داشت. جالب است بدانید که یک وسیله نقلیه الکتریکی بین سال های 1899 و 1902 (106 کیلومتر در ساعت) رکورد سرعت جاده جهانی را به خود اختصاص داده است.

با این حال، موتورهای بنزینی و دیزلی پس از آن بر صحنه غالب شدند. این به دلیل پیشرفت های فنی در موتور احتراق داخلی و در دسترس بودن سوخت ارزان بود.

اتومبیل الکتریکی (EV) وسیله ای است که از موتور الکتریکی برای رانش آن استفاده می کند. به وسایل نقلیه ای که فقط به یک موتور الکتریکی مجهز هستند، خودروهای الکتریکی کاملاً الکتریکی یا خالص گفته می شود. به وسایل نقلیه ای که هم به ICE (موتور احتراق داخلی) و هم به موتور الکتریکی مجهز هستند، خودروهای الکتریکی هیبریدی گفته می شود. به آن دسته از وسایل نقلیه با ICE و هم چنین شارژ آن ها از یک منبع الکتریکی، وسایل نقلیه الکتریکی پلاگین هیبریدی (PHEV) گفته می شود. در هیبریدها می توان ICE و موتور الکتریکی را به صورت سری یا موازی مرتب کرد. در پیکربندی سری، باتری موتور الکتریکی را تأمین می کند، اما وقتی شارژ باتری کم می شود، ICE ژنراتوری را شارژ می کند. در تنظیم موازی یا ICE یا موتور الکتریکی (یا هر دو) می توانند چرخ های ماشین را مستقیماً بچرخانند. انواع مختلفی از وسایل نقلیه برقی از جمله تراموا، قطار، کامیون و اتومبیل وجود دارد. از اتومبیل هایی که از موتورهای الکتریکی استفاده می کنند غالباً به عنوان ecar یاد می شود.

هم چنین وسایل نقلیه ای وجود دارند که از سلول های سوختی برای شارژ باتری ها استفاده می کنند. این سلول ها انرژی شیمیایی را از یک سوخت به برق تبدیل می کنند. برای این منظور معمولاً از هیدروژن به عنوان سوخت استفاده می شود. (بیش ترین سازگارتری برای تولید هیدروژن از طریق الکترولیز آب با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر است.)

اتومبیل های خورشیدی نیز وجود دارند. آن ها از سلول های فوتوالکتریک استفاده می کنند که از نور خورشید برای تولید انرژی الکتریکی برای شارژ باتری ها استفاده می کنند.

چند نوع اصلی از وسایل نقلیه الکتریکی (EV) وجود دارد:

وسایل نقلیه برقی باتری (BEV)

در مقایسه با موتور احتراق داخلی، وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری تقریباً 99٪ قطعات متحرک کم تری دارند که نیاز به نگهداری دارند.

مزایای یک BEV:

  • سر و صدای بسیار کمی ایجاد می کند.
  • بدون اگزوز، شمع، کلاچ یا چرخ دنده است.
  • سوخت های فسیلی را نمی سوزاند، در عوض از باتری های قابل شارژ استفاده می کند.

BEV ها می توانند یک شب در خانه شارژ شوند و محدوده کافی برای سفرهای متوسط ​​را فراهم کنند. با این حال، مسافرت های طولانی تر یا آن هایی که به صعودهای تپه ای زیادی نیاز دارند، ممکن است به این معنی باشد که سلول های سوختی قبل از رسیدن به مقصد نیاز به شارژ دارند، اگرچه ترمز احیا یا رانندگی در سراشیبی می تواند با شارژ بسته های باتری به کاهش آن کمک کند.

مدت زمان شارژ معمول برای یک ماشین الکتریکی می تواند از 30 دقیقه و تا بیش از 12 ساعت باشد. همه این ها به سرعت ایستگاه شارژ و اندازه باتری بستگی دارد.

در دنیای واقعی، برد یکی از بزرگ ترین نگرانی ها برای وسایل نقلیه الکتریکی است، اما چیزی است که توسط صنعت برطرف می شود.

اتومبیل الکتریکی هیبریدی پلاگین (PHEV)

خودروهای الکتریکی هیبریدی به جای این که فقط به یک موتور الکتریکی اعتماد کنند، مخلوطی از باتری و بنزین (یا دیزل) را ارائه می دهند. این امر باعث می شود که آن ها برای سفر در مسافت های طولانی بهتر باشند زیرا می توانید به جای استفاده از سوخت های سنتی به جای یافتن شارژ برای شارژ باتری، به سراغ سوخت های سنتی بروید.

البته همان معایبی که در مورد خودروهای موتور احتراقی اعمال می شود در مورد PHEV ها نیز وجود دارد مانند نیاز به تعمیر و نگهداری بیش تر، صدای موتور، میزان آلایندگی و هزینه بنزین. هم چنین PHEV ها بسته باتری کوچک تری دارند که به معنای کاهش دامنه است.

TWI در توسعه وسایل نقلیه برقی، کمک به وزن سبک وسایل نقلیه، کمک به اتصال و جوشکاری، کاهش در برابر احتراق باتری و سایر موارد نقش مهمی داشته است.

هیبریدهای معمولی

هیبریدهای معمولی نیز ممکن است در مواردی که اتومبیل های برقی با نیازهای راننده مطابقت ندارند منطقی باشند. هیبریدها ضمن این که بهره وری بیش تر از یک موتور الکتریکی را ارائه می دهند، برد و راحتی خودروهای معمولی را حفظ می کنند. از آن جا که آن ها تمام توان خود را از بنزین یا گازوئیل تأمین می کنند، هیبریدهای غیر پلاگین خودروهای الکتریکی محسوب نمی شوند. درباره نحوه کار هیبرید بیش تر بدانید.

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی وسیله ای است که انرژی الکتریکی را به صورت خطی یا چرخشی به نیروی محرک (انرژی مکانیکی) تبدیل می کند.

به نیروی دورانی گشتاور گفته می شود و گشتاور تولید شده توسط یک موتور الکتریکی آنی و ثابت است. به همین دلیل شتاب خودروهای الکتریکی بهتر از خودروهای استاندارد است.

اساسی در عملکرد موتور این واقعیت است که وقتی هادی واقع در یک میدان مغناطیسی یک جریان را حمل می کند، نیرویی به هادی وارد می شود.

چرا ecar برمی گردد؟

شکی نیست که ecar در راه بازگشت است و چندین دلیل قانع کننده برای این امر وجود دارد. در حال حاضر، نگرانی جدی در مورد قابلیت اطمینان و هزینه واردات سوخت وجود دارد. هم چنین نگرانی زیست محیطی در مورد آلودگی و گازهای گلخانه ای (GHG) ناشی از انتشار اگزوز وجود دارد. جدا از این مسائل، تحقیقات ESB نشان داده است که رانندگان دریافتند که ecar تجربه رانندگی بسیار رضایت بخشی را فراهم می کند.

آن ها به ویژه برای صافی و راحتی سفر، سکوت موتور و شتاب برتر از حالت سکون اهمیت زیادی دارند. با این حال، این واقعیت که باتری ها باید دوباره شارژ شوند، یک چالش است. رانندگان اتومبیل های استاندارد می دانند که به دلیل وجود گسترده جایگاه های سوخت ، قادر خواهند بود به راحتی سوخت گیری کنند. رانندگان اتومبیل های برقی در سفرهای طولانی از این اعتماد به نفس برخوردار نیستند، مشکلی که به آن اضطراب محدوده معروف است. به همین دلیل مهندسان ESB در حال نصب شبکه ملی نقاط شارژ هستند.

باتری کلید آن است.

اولین باتری مورد استفاده در یک وسیله نقلیه الکتریکی، باتری اسید سربی بود که در سال 1859 اختراع شد. واضح است که یک باتری ecar باید شارژ شود.

هم چنین باید قدرت کافی به موتور برساند و به اندازه کافی سبک باشد تا ماشین بتواند به طور موثر حمل کند. باتری مورد استفاده گسترده در حال حاضر باتری یون لیتیوم (یون لیتیوم) است. این باتری های سبک از مزیت چگالی انرژی بالا برخوردار هستند، یعنی انرژی بیش تری را نسبت به باتری های دیگر در واحد حجم ذخیره می کنند.

باتری های خود را بشناسید.

باتری برقی انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

باتری مجموعه ای از سلول ها است و هر سلول شامل دو الکترود (کاتد و آند) است. این ها در الکترولیتی قرار دارند که به یون ها اجازه می دهد بین آن ها حرکت کنند. الکترودها به ترمینال ها متصل می شوند. واکنش های شیمیایی در الکترودها یک نیروی الکتروموتور (emf) را بین ترمینال ها ایجاد می کند. این ولتاژ ترمینال است. باتری هایی که بعد از شارژ مجدد قابل شارژ نیستند

باتری هایی که پس از تخلیه نمی توانند دوباره شارژ شوند، باتری های اصلی (یا یکبار مصرف) نامیده می شوند به عنوان مثال باتری های قلیایی مورد استفاده برای بسیاری از دستگاه های قابل حمل هستند. به عنوان مثال باتری های قلیایی مورد استفاده برای بسیاری از دستگاه های قابل حمل هستند. باتری های ثانویه را می توان پس از تخلیه شارژ کرد و از این رو به عنوان باتری های قابل شارژ شناخته می شوند. باتری اسید سرب که در اتومبیل های استاندارد استفاده می شود نمونه متداولی است. مورد دیگر باتری یون لیتیوم است که در اتومبیل های برقی استفاده می شود. باتری های لیتیوم یونی کوچک که در دستگاه های قابل حمل مانند تلفن های همراه استفاده می شوند بسیار آشنا هستند. باتری ها هم چنین به عنوان خشک یا مرطوب طبقه بندی می شوند. باتری سلول مرطوب دارای الکترولیت مایع است در حالی که سلول خشک از خمیر به عنوان الکترولیت استفاده می کند.

شارژ باتری ها

ESB دارای یک شبکه نقطه شارژ در سراسر کشور است. نقاط شارژ با استفاده از کارت دسترسی RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) قابل دسترسی است که هم در ROI و هم در ایرلند شمالی قابل استفاده است. برخی از نقاط عمومی شارژرهای سریع هستند و تقریباً در مدت زمان 25 دقیقه 80٪ شارژ ارائه می دهند، در حالی که شارژ کامل در یک نقطه استاندارد بسته به مدل ecar بین 1 تا 6 ساعت طول می کشد. شارژرهای سریع تقریباً هر 60 کیلومتر در امتداد بزرگراه ها و مسیرهای اصلی بین شهری برای رانندگان سرویس که مسافرت های طولانی تری دارند، در دسترس هستند. به طور کلی، ecars با یک پلاگین 7 پین عرضه می شود که برای شارژ باتری از نقاط شارژ عمومی و شارژ خانه استفاده می شود. این امکان را برای شارژ کنترل شده و ایمن EV فراهم می کند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.